5 tipů pro čistější Airbnb apartmány a spokojenější hosty

5 tipů pro čistější Airbnb apartmány a spokojenější hosty

Airbnb

pexels-max-vakhtbovych-6527042

Pronajímáte přes Airbnb a už se nemůžete dočkat až do Prahy zase začnou proudit turisté? Podle všeho o ně bude ze začátku velký boj a jak to už na Airbnb bývá – vyhraje ten s nejlepším hodnocením. Co udělat proto, aby vaše apartmány byly správně udržované, naprosto čisté a vy tak získali to nejlepší hodnocení?

Provozovatelé Airbnb se začínají připravovat na postupný návrat turistů a boj o jejich přízeň – mezi sebou i s nyní poloprázdnými hotely. První vlnu turismu vyhraje ten, kdo bude mít nejlepší hodnocení. A dobré hodnocení stojí a padá na čistotě pronájmu – na ni totiž připadá nejvíce stížností a negativních recenzí. Čistota byla vždy důležitá, v souvislosti s obavami z koronaviru je však nyní naprosto klíčová, proto i samotné Airbnb vydalo doporučený úklidový protokol. My pro vás připravili 5 tipů, které vám pomohou mít pronajímaný byt v tom nejlepším stavu a čistotě:

1. Mějte v tom pořádek

A tím teď nemyslíme mít uklizeno. Airbnb dělá lví službu vlastní hostitelskou aplikací, s procesy okolo úklidu vám však nepomůže. Je na vás nastavit si a udržovat vlastní systém. Plánujete si úklid v dostatečném předstihu a využívejte moderní nástroje, jako jsou online kalendáře, které se synchronizují s kalendářem v mobilu a počítači. Mějte veškeré informace o tom, kdy kdo a co v bytě uklízí, kdy se má vzít špinavé prádlo do čistírny, kdy naopak jej potřebujete mít vyžehlené v bytě, na jednom místě.

2. Mandlujte – sousedka pere a žehlí skvěle, profesionál to ale není

Profesionálně vyprané a vymandlované prádlo poznáte na první pohled, váš host si jej na první dotek zamiluje. Využívat profi prádelen je trik mnoha nejlepších Airbnb hostitelů, podobné kvality totiž těžko dostanete v domácím prostředí. Dvojnásob se to týká mandlování. Navíc spousta takových firem nabízí jak praní či žehlení, tak i zásobování. Tím vám odpadne starost nejen o úklid pokoje, ale také o pravidelné
kontroly stavu čistících prostředků a jejich průběžné doplňování.

3. Prádlo pronajímejte – Hotely si prádlo pronajímají, vědí proč

Proč si pronajímat prádlo? Dostanete se tak k nejlepšímu možnému ložnímu prádlu, ručníkům a osuškám. Co je však důležitější, a proč si i hotely prádlo pronajímají, je řízení cashflow. Pronájem platíte po částech a průběžně, tak se vyhnete vysokým vstupním investicím, snáze si spočítáte reálné náklady na provoz a poděkuje vám i vaše účetní.

4. Používejte Simpleto

Simpleto je nová online služba, která nabízí správcům a majitelům ubytovacích zařízení pomoc se správou jejich hotelů, apartmánů či bytů. Zajistí vše od praní prádla až po zásobování. Nejdůležitějším aspektem služby je, že maximálně flexibilní – objednat ji lze buďto jednorázově nebo pravidelně, a to pro každý apartmán zvlášť- nemusíte řešit problémy s logistikou, navíc máte všechny služby a informace na jednom místě.

5. Buďte turistou

Nejdůležitější rada na závěr: Nepřestávejte se na své služby dívat očima zákazníka, pravidelně si zkuste být sami sobě turistou, vemte na prohlídku nezaujatého kamaráda. Tak odhalíte na první pohled skryté nedostatky a můžete svou službu dále posouvat.

Pro turismus nejtěžší období se snad blíží ke svému konci, držíme vám palce, ať z koronavirové krize vyjdete silnější.