Airbnb v Praze spouští pilotní program detektoru hluku

Airbnb v Praze spouští pilotní program detektoru hluku

Airbnb

minut-airbnb1

Společnost Airbnb se poslední dobou snaží řešit sousedské vztahy s hostiteli Airbnb. Nedávno spustili sousedskou linku, kam se lze dovolat v případě neposlušných hostů a dnes přichází s další novinkou, pilotním programem detektoru hluku. Spolupráce probíhá se společností Minut.com, která vyrábí chytré detektory hluku do domácností.

Jak to funguje?

Společnost Minut bude spolupracovat s vybranou skupinou dobrovolných hostitelů v Praze, kterým nainstaluje detektory do jejich apartmánů, tak aby mohli monitorovat potenciální rušení hlukem. Následně budou hosty informovat o intenzitě hluku. Samotný detektor měří pouze úroveň decibelů a nenahrává tak žádné jiné zvuky, hosté se tedy nemusí obávat z narušení jejich soukromý.

Pilotní program se představil dnes (23.9.2021) a bude trvat přesně 6 měsíců. Na stránkách https://airbnb.minut.com/prague se píše, že registrace do pilotního programu, který poskytne na 1 rok detektor zdarma se lze přihlásit do 1. září 2021 (registrace je stále dostupná) a že mají omezené množství. Senzory dostanou ti správci, kteří se zaregistrují jako první. Další omezení je 15 senzorů na jednoho hostitele a jeden senzor je vhodný pro jeden apartmán.