Startup Simpleto udržuje hotelům a provozovatelům Airbnb čisté pokoje – jednoduše, online a hlavně flexibilně

Startup Simpleto udržuje hotelům a provozovatelům Airbnb čisté pokoje – jednoduše, online a hlavně flexibilně

Tiskové zprávy

Miroslav, Hanuš a Martin

Nejistota v době trvání pandemie nutí provozovatele krátkodobých pronájmů šetřit a hledat flexibilnější typy vztahů s dodavateli. Zároveň se ale hotely i provozovatelé Airbnb začínají připravovat na postupný návrat turistů a boj o jejich přízeň.
Skloubení těchto zdánlivě protichůdných požadavků nabízí nová platforma Simpleto, která chce provozovatelům krátkodobých pronájmů vyřešit starosti o nejdůležitější aspekt zákaznické spokojenosti – čistotu. Nový startup zajistí flexibilně a online profesionální praní prádla i jeho pronájem, další správcovské služby jako úklid a zásobování plánuje nabídnout během letní sezóny.

Provozovatelé krátkodobých pronájmů jsou díky pandemii a opatřením vlády ve velmi složité situaci. Primárně řeší náklady na provoz a flexibilitu nákupu, ten přitom probíhá stále hlavně přes e-mail a telefon. „Trh se službami pro správu hotelů a Airbnb je roztříštěný a překvapivě málo digitalizovaný. Proto jsme vyvinuli platformu Simpleto,” říká Miroslav Purtík, zakladatel a CEO startupu Simpleto, a dodává: „Začínáme s praním prádla a jeho pronájmem, protože je to nejčastěji outsourcovaná služba, dodavatelé i provozovatelé přitom v dnešní době hledají flexibilnější alternativy.

Jeho slova potvrzuje Jiří Krejčí, místopředseda Česká asociace pronajímatelů a ubytovatelů v soukromí (ČAPUS): „Turistů bude míň a bude tak o ně daleko větší boj. U Airbnb byla čistota na prvním místě vždycky, na její kvalitu totiž připadá nejvíc stížností a špatných hodnocení, nyní však je kvůli obavám z koronaviru ještě důležitější. Současná situace navíc mnoho z nás nutí diverzifikovat příjmy, rozdělovat byty na různé délky pronájmů podle situace, když nejede Airbnb, nabídnout byt studentům na střednědobý pronájem, a podobně. Na řešení jako Simpleto jsme tak s mnoha mými kolegy z Asociace dlouho čekali.”

Nová platforma Simpleto nabízí správcům a majitelům ubytovacích zařízení pomoc se správou jejich hotelů, apartmánů či bytů. Aplikace má za cíl zajistit vše od praní prádla až po zásobování, začíná ale se službami spojenými s prádlem. Provozovatelům Simpleto nabízí profesionální praní a mandlování veškerého prádla, ručníků a osušek, ale také oblečení hostů. Ložní prádlo navíc i pronajímá, narozdíl od jiných služeb i na dobu jednoho roku s různou výší měsíčních poplatků v závislosti na sezóně. Služba je přitom maximálně flexibilní, je možné objednat buď jednorázově nebo pravidelně, a to pro každý apartmán zvlášť, aby provozovatel nemusel řešit problémy s logistikou.

Startup Simpleto není jen online tržiště služeb, pro správce zároveň vyvíjí vlastní cloudovou aplikaci, ve které jde přehledně vidět a jednoduše rezervovat veškeré nabízené služby, pohromadě na jednom místě. Díky tomu se spousta administrativy automatizuje a odpadá tak další starost spojená se správou pokojů či bytů. „Poptávka je velká, proto aplikaci spouštíme co nejdřív. Již nyní ale pracujeme na propojení s Airbnb a nejpopulárnějšími PMS [Property management system] aplikacemi, tak ať je Simpleto v blízké budoucnosti právě to místo, kde máte kompletní přehled o prádle, úklidu i zásobách.

Simpleto založil Miroslav Purtík s dalšími dvěma spoluzakladateli: Hanušem Zvolským a Martinem Holčekem. Ti provozují oblíbenou službu Cleany.cz, která sdružuje existující prádelny a čistírny a propojuje je s koncovými zákazníky. Do Cleany investoval v roce 2019 Jiří Hlavenka, první investor Kiwi.com. Simpleto je tak spin-offem Cleany, využívá know-how i kapacit mateřské společnosti s cílem vytvořit novou službu na míru B2B zákazníkům – hoteliérům a pronajímatelům přes Airbnb.

Spoluzakladatelé Simpleto Miroslav Purtík, Hanuš Zvolský a Martin Holček